rozmiar tekstu

Karkonoski Bank Genów

Karkonoski Bank Genów to miejsce gdzie hoduje się najcenniejsze gatunki roślin z terenu Karkonoskiego Parku Narodowego. Można tutaj zobaczyć także takie rośliny, które nie sposób spotkać w czasie wędrówek szlakami turystycznymi, m. in. skalnice – śnieżną i bazaltową. Prowadzimy także zajęcia edukacyjne. Zapraszamy turystów indywidualnych oraz grupy szkolne.

Tematyka zajęć

 Zajęcia edukacyjne oparte są głównie o gry terenowe i wycieczki przyrodnicze.
1. Gry terenowe – krótki spacer z wykorzystaniem mapy i rozwiązywaniem zadań po drodze (np. rozpoznawanie drzew, porostów), podchody botaniczne.
2. Wycieczki przyrodnicze – obserwowanie roślin, bezkręgowców i kręgowców – praca w grupach – po powrocie relacja z obserwacji.
3. Inne – szkółkowanie (wykonywanie sadzonek drzew leśnych), zajęcia o zapylaniu kwiatów i pszczołach, inwazyjnych gatunkach roślin, oznaczanie roślin w ogrodzie dydaktycznym.

Godziny otwarcia

Ośrodek jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 30 do 15 30. Wtorek jest dniem otwartym – zapraszamy turystów indywidualnych na zwiedzanie ogrodu w towarzystwie pracownika. W pozostałe dni prosimy o wcześniejszy kontakt, bądź zwiedzanie samodzielne. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu i tematyki zajęć. Istnieje możliwość zorganizowania ogniska – prowiant we własnym zakresie.

Jak do nas dotrzeć

Ośrodek znajduje się w Jagniąkowie przy ulicy Myśliwskiej 9a. Można do nas dojechać autobusem miejskim nr 15 (przystanek Dom Hauptmana) a następnie dojść  niebieskim szlakiem (ok. 10 min). Przy przystanku znajduje się również duży parking, na którym można zostawić autokar lub samochód.

Więcej informacji o Żywym Banku Genów pod linkiem: http://bankgenow.kpnmab.pl
Zapraszamy również do obejrzenia filmu.