Opublikowano : 2018-05-11

Otwarty Dzień Funduszy Europejskich w Centrum Informacyjnym KPN w Karpaczu

Zapraszamy na Otwarty Dzień Funduszy Europejskich do Centrum Informacyjnego KPN w Karpaczu. Z tej okazji odbędą się zajęcia specjalne dla grupy szkolnej oraz atrakcje zgodnie z programem przygotowanym dla turystów indywidualnych.
 
Dla dzieci ze szkoły podstawowej z klas 1-3 lub 4-8 przygotowaliśmy zajęcia specjalne, dzięki którym uczestnicy: poznają zwierzęta, rośliny i skały występujące po polskie i czeskiej stornie Karkonoszy, wezmą udział w grach i zabawach edukacyjnych, nauczą się korzystać z binokularów i lup, poznają historię i działalność średniowiecznych Walończyków lub Laborantów. Zgłoszenia na zajęcia przyjmowane są mailowo na adres: zaklina.antczak@kpnmab.pl lub telefonicznie 607 177 637. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!
 
Zapraszamy młodzież, osoby dorosłe i całe rodziny do odwiedzenia naszego
ośrodka.
 
Wirtualny spacer po Karkonoszach umożliwi Wam podziwianie monumentalnego piękna karkonoskich skałek i widoków z najwyższych szczytów.
 
Podczas geologicznych opowieści poznacie detale rzeźby terenu i bogactwo minerałów Karkonoszy.
 
Do Waszej dyspozycji oddamy trójwymiarowy model dotykowy wschodnich Karkonoszy – góry będą w zasięgu ręki!
 
Dodatkowo, w piękną majową pogodę nie może Was ominąć spacer po Ogrodzie Ziół i Krzewów Karkonoskich. To małe "królestwo" ponad 100 gatunków leczniczych roślin występujących na różnych piętrach górskich, w tym na niedostępnym skalnym terenie.
 
Czekamy na Was!
 

Program:

 
10:00 - 13:00
Zajęcia edukacyjne, pt.: "Transgraniczne Karkonosze, czyli o polskiej i czeskiej stronie gór".
 
13:00 - 15:00
Atrakcje dla turystów indywidualnych:
 
"Zanim wyruszysz w góry" - wirtualny spacer po karkonoskich ścieżkach. Dzięki nowoczesnym technologiom uczestnicy spaceru staną pośród arktycznej tundry na wierzchowinie Karkonoszy i obejrzą z bliska polodowcowy Wielki Staw oraz rozległe skalne rumowiska na Czarnym Grzbiecie. Przy okazji poznają wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt występujących w Karkonoszach.
 
"Geo - świat"- geologiczne opowieści i obserwacje Interaktywna prezentacja rzeźby terenu Karkonoszy i wystawa kolekcji karkonoskich minerałów (różne odmiany kwarcu, granaty, szafiry, fluoryty). Do dyspozycji uczestników trójwymiarowy model dotykowy wschodnich Karkonoszy.
 
"Ogródki Ducha Gór" - spacer po Ogrodzie Ziół i Krzewów Karkonoskich oraz odwiedziny w Domku Laboranta, prezentacja roślin występujących w karkonoskich lasach piętra pogórza, regla dolnego i górnego, na łąkach, wysokogórskich murawach, w tym na niedostępnych półkach skalnych i w górskich szczelinach. Podczas spaceru odwiedzający mają szansę zapoznać się z wybranymi gatunkami roślin dzięki prelekcji, obserwacje oraz zabawy dla najmłodszych.