Opublikowano : 2016-05-18

Ogłoszenie o dialogu technicznym

 OGŁOSZENIE O DIALOGU TECHNICZNYM NR 1/2016


I. Zamawiający

Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze
ul. Chałubińskiego 23
58-570 Jelenia Góra
NIP 611-27-25-303
REGON 021781314


II. Osoba wyznaczona do kontaktu

Daniel Pindelski
tel. kom. 514 607 309
tel./fax +48 75 755 33 48
e-mail: sekretariat@kpnmab.pl

Wszelką korespondencję kierowaną do Zamawiającego należy opatrzyć dopiskiem: „Dialog techniczny związany z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na doradztwo techniczno-budowlane w określonym zakresie oraz wykonanie pełnobranżowej oceny dokumentacji architektoniczno – budowlanej Centrum Muzealno-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego - Pałac Sobieszów - Etap II”.

III. Podstawa prawna

Dialog techniczny prowadzony jest na podstawie art. 31a – 31c ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013 r. poz.907, ze zm.) oraz zgodnie z „Regulaminem przeprowadzania dialogu technicznego” opublikowanym na stronie internetowej Zamawiającego.


IV. Przedmiot zamówienia oraz cel prowadzenia dialogu

1. Zamawiający ogłasza dialog techniczny związany z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest doradztwo techniczno-budowlane w określonym zakresie oraz wykonanie pełnobranżowej oceny dokumentacji architektoniczno – budowlanej Centrum Muzealno - Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego - Pałac Sobieszów - Etap II.
Dokumentacja projektowa Centrum Muzealno - Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego - Pałac Sobieszów - Etap II, której ocena i doradztwo techniczne jest przedmiotem niniejszego postępowania obejmuje:
1) projekt architektoniczno - budowlany wraz z decyzją o pozwolenie na budowę,
2) projekt architektoniczno - budowlany wykonawczy,
3) STWiOR oraz kosztorysy inwestorskie
następujące obiekty i powierzchnie:
- Wielka Stajnia w której planowana jest ekspozycja przyrodnicza wraz z pomieszczeniami biurowymi,
- nowoprojektowany budynek wejściowy z zapleczem sanitarnym,
- odbudowana Mała Stajnia w której planowana jest sala konferencyjna i restauracja,
- parking dla autobusów i samochodów osobowych.

2. Celem dialogu technicznego jest pozyskanie informacji w zakresie możliwości wykonania i kosztów następujących usług:

- doradztwo w zakresie zgodności rozwiązań budowlanych z oczekiwaniami Zamawiającego,
- ocena zakresu i rodzaju robót budowlanych pod kątem ekonomiki proponowanych rozwiązań,
- doradztwo techniczno-budowlane na każdym etapie tworzenia dokumentacji projektowej,
- uczestnictwo w spotkaniach roboczych z pracownią wykonującą projekt, opiniowanie ustaleń i rozwiązań proponowanych na tych spotkaniach,
- sprawdzenie zgodności z przepisami, ustawami oraz normami budowlanymi w tym zgodności rozwiązań konstrukcyjnych oraz bezpieczeństwa użytkowania obiektów,
- sprawdzenie projektów branżowych pod kątem poprawności rozwiązań oraz uzgodnień międzybranżowych,
- sprawdzenie projektów wykonawczych pod kątem możliwości wykonywania na ich podstawie robót budowlanych zgodnych z oczekiwaniami Zamawiającego,
- sprawdzenie projektów wykonawczych pod kątem możliwości wykorzystania ich przy udzielaniu zamówień publicznych wraz ze wskazaniem wytycznych umożliwiających pozyskanie na ich podstawie zewnętrznych środków finansowania inwestycji,
- sprawdzenie kosztorysów inwestorskich pod kątem ich zgodności z planowanymi kosztami robót budowlanych i budżetem Zamawiającego,
- ocenę Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót wraz z propozycjami alternatywnych rozwiązań,
- ocena harmonogramu budowy z szczególnym wskazaniem robót równoległych i zanikających,
- przygotowanie specyfikacji technicznej do dokumentacji przetargowej na generalnego wykonawcę robót budowlanych, uczestnictwo w pracach komisji przetargowej w szczególności oceną ofert przetargowych oraz tworzenie ramowych warunków umowy na wykonanie inwestycji obejmującej roboty budowlane.


V. Zasady prowadzenia dialogu

1. Dialog techniczny prowadzony będzie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu przeprowadzania dialogu technicznego” opublikowanym na stronie internetowej Zamawiającego.

2. Warunkiem udziału w dialogu technicznym jest złożenie zgłoszenia, stanowiącego Załącznik nr 1 do niniejszego Ogłoszenia wraz z dokumentami poświadczającym należyte umocowanie do reprezentacji zgłaszającego oraz Załącznika nr 2 – wykazu wykonanych ocen projektów architektoniczno - budowlanych, w terminie określonym w niniejszym Ogłoszeniu.

3. Dialog techniczny prowadzony będzie w języku polskim i ma charakter jawny, z zastrzeżeniem §10 ust.6 „Regulaminu przeprowadzania dialogu technicznego”. Do dokumentów sporządzonych w innych językach niż polski powinny być dołączone tłumaczenia na język polski.

4. Dialog techniczny będzie prowadzony w formie spotkań indywidualnych z Uczestnikami.


VI, Wymagania Zamawiającego

Zamawiający wymaga posiadanie udokumentowanego doświadczenia w projektowaniu budowy lub przebudowy obiektów budowlanych o powierzchniach użytkowych powyżej 500 m2. Wymagania minimalne to wykazanie się wykonaniem dwóch ww. obiektów (z wyłączeniem wielkopowierzchniowych obiektów przemysłowych i handlowych)poprzez złożenie oświadczenia ujętego w Załączniku nr 2 przez zespół zgłaszanych do dialogu technicznego specjalistów.
Zgłaszający udział w dialogu technicznym musi także wykazać się specjalistami z odpowiednimi uprawnieniami (Załącznik nr 2) w następujących branżach budowlanych:
- architektonicznej,
- konstrukcyjno-budowlanej,
- instalacji elektrycznych i automatyki,
- instalacji sanitarnych,
- drogowej.

VII. Zgłoszenia do udziału w dialogu technicznym

1. Podmioty zainteresowane udziałem w dialogu technicznym, spełniające wymagania określone w niniejszym Ogłoszeniu oraz w „Regulaminie przeprowadzania dialogu technicznego” składają prawidłowo wypełnione i podpisane zgłoszenia do udziału w dialogu technicznym (Załącznik nr 1) oraz wykaz wykonanych projektów oraz specjalistów poszczególnych branż (Załącznik nr 2).

2. Zgłoszenia można składać:

a) osobiście, w siedzibie Zamawiającego;
b) faksem na numer + 48 75 755 33 48 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sekretariat@kpnamb.pl

3. Termin składania zgłoszeń: 03.06.2016 r. Decyduje data wpływu zgłoszenia do Zamawiającego.

4. Zamawiający nie jest zobowiązany dopuścić do dialogu technicznego podmioty, które złożą zgłoszenie do udziału w dialogu po wyznaczonym terminie.