Pamiętajmy o zachowaniu dystansu w oczekiwaniu na zakup biletu przy Wodospadzie Kamieńczyka – niebieskie linie przypomną Wam o tym jaki ten dystans powinien być. Wodospad podziwiamy w kasku ochronnym.
Przy wszystkich punktach kasowych w przypadku gromadzenia się osób zakładajmy maseczkę, zadbajmy o dezynfekcję rąk.
Bardzo dziękujemy, że zabierzecie swoje śmieci ze sobą i zostawicie je poza terenem Karkonoskiego Parku Narodowego.
W miarę wytapiania się śniegu, na drogach wewnętrznych KPN, przy szlakach będą pojawiać się toalety. Od najbliższego weekendu toalety funkcjonują pod Chojnikiem (przy punkcie kasowym KPN), na Drodze Urszuli, przy Betonowym Moście w Karpaczu (szlak żółty), przy punkcie kasowym przy Orlinku (szlak czerwony do nieczynnego schroniska Nad Łomniczką). W najbliższym czasie toalety pojawią się na Polanie, przy Bramie Kamieńczyk (szlak czerwony na Szrenicę) oraz przy Domku Myśliwskim.
Przypominamy, że w związku z ochroną cietrzewia (trzymajmy kciuki za udane tokowiska) nie wchodzimy na zamknięte odcinki szlaków. Zapewnijmy naszym podopiecznym spokój i ciszę w tym wyjątkowym dla nich czasie ptasiej miłości.
Psy na terenie parku prowadzimy TYLKO na smyczy, kaganiec mamy w pogotowiu do użycia w sytuacji awaryjnej.
W Karkonoszach nadal obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, warunki w górach, szczególnie na stromych zboczach Karkonoszy są nadal zimowe i wymagają odpowiedniego przygotowania kondycyjnego i wyposażenia. Szlaki mogą być oblodzone – pamiętajmy o raczkach, kijkach odpowiednim obuwiu.
Na stronie Grupy Karkonoskiej GOPR możemy sprawdzić komunikat lawinowy oraz informację o aktualnych warunkach w górach.
Planujmy wycieczki górskie tak, aby zakończyły się przed zmrokiem - na terenie KPN możemy wędrować w porze dziennej, nie jest możliwy biwak. Po zmroku park należy tylko do zwierząt.
Bądźmy życzliwi, miejmy szacunek dla przyrody i dla innych turystów.